GMP centro istorija

Istorija

1957 rugpjūčio mėnesį Vlado Burbos pastangomis ligoninėje buvo įsteigtas pirmosios medicinos greitoji pagalba 1953 pagalbos skyrius. Šis skyrius buvo priėmimo, nes nebuvo nei postų, nei dispečerių ir pagrindinis darbas vyko ligoninėje. Pirmoji med. felčerė buvo Antanina Norvydienė.

1958 m. kuriantis pirmajam postui buvo gautas tam skirtas automobilis Moskvič, ligoninės vyr. gydytoju dirbo Jonas Bartkevičius, o greitosios medicinos pagalbos skyriaus kuratoriumi paskirtas gyd. Vytautas Raginis. Gydytojas V.Raginis, lankydamas kursus Vilniuje, iš sveikatos ministerijos parūpino ir pirmąjį automobilį – Volgą

1972 m. įkurtas II postas, nupirkti du WAZ automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos patalpos buvo ligoninėje. Čia iškvietimus priėmė ir pas ligonius vyko felčerė, o kitą iškvietimą priėmė visą parą budinti slaugė. 1976 m. įkurtas III postas, o po metų ligoninės vyr. gydytojas Bajarčius įkūrė ir ketvirtą. 1978 m. įsteigti dispečerių etatai, nupirkti dar du WAZ automobiliai.

Apie 1987 m. prie greitosios medicinos pagalbos keturių postų įkurtas dar vienas greitosios med. pagalbos postas naftos perdirbimo gamykloje. Tais pačiais metais skyrius perkeltas į Basanavičiaus gatvę.

Iki 1996 m. greitosios medicinos pagalbos skyrius priklausė ligoninei.
1996 m. reorganizacijos metu GMP skyrius tapo poliklinikos (pirminės sveikatos priežiūros centro) dalimi.

Sprendimas: Infoma